Skip to main content

iBard to narzędzie służące do archiwizacji danych autorstwa firmy Comarch. Możliwości jego wykorzystania są uniwersalne – od przechowywania zdjęć, plików tekstowych, muzyki czy skanów dokumentów, aż po kopie bazy danych np. z programu Comarch ERP Optima, która może wykonywać się automatycznie, w uzgodnionych interwałach czasowych.

Bez względu na to, do czego iBard jest używany warto zadbać teraz o jego aktualizację, ponieważ od 1 lipca 2018 Comarch zaprzestaje wsparcia wersji 4.3.2 i starszych. Nie oznacza to oczywiście, że klienci stracą dostęp do swoich danych. Będą one bezpieczne i dostępne za pośrednictwem przeglądarek internetowych, jednak przy próbie otwarcia wersji Desktop 4.3.2 lub wcześniej aplikacja wymuszać będzie aktualizację.

Comarch zadbał także o klientów korzystających ze starszych wersji Windowsa. Przez starsze oprócz popularnego kiedyś Windowsa XP rozumiemy również Windows Vista oraz Windows Serwery w wersjach 2008, 2003 i starsze. Klienci ci otrzymali dedykowaną wersję iBarda Desktop 3.2.6, która wspierana będzie tylko do końca bieżącego roku, potem konieczna będzie migracja na nowszą wersję Windowsa.

Jeżeli potrzebujcie Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt drogą mailową na adres erp@polkas.pl lub o telefon pod numer 012 634 05 44. Dysponujemy dużym doświadczeniem w zakresie archiwizacji i zabezpieczania danych. Usługa iBard to tylko jedna z opcji, obok odpowiednio zabezpieczonych serwerów i dysków w RAIDzie, serwerów NAS, dysków i innych nośników zewnętrznych czy choćby Archiwizatora Azure, dedykowanego dla użytkowników oprogramowania enova365. Wystarczy mail lub telefon, a doradzimy co zrobić aby nie utracić ważnych dokumentów i danych.