Skip to main content

Obecnie coraz więcej sklepów, niezależnie od wielkości umożliwia swoim klientom dokonanie zakupu przy pomocy internetu. Sklep internetowy to krótko mówiąc internetowy serwis, który może przynieść korzyści nie tylko klientowi ale i sprzedawcy.

Jakie korzyści odnosi klient?

Przede wszystkim dokonując zakupu przez internet klient oszczędza swój czas, w odróżnieniu od zakupów w tradycyjnych sklepach ma też możliwość wyboru rzeczy z szerszego asortymentu. Zakupy przez internet dają klientowi możliwość spokojnego przemyślenia zakupu i podjęcia decyzji nawet po kilku dniach. Co więcej, klient może również porównać oferty kilku sklepów a nawet zajrzeć na stronę producenta, skorzystać z opinii innych kupujących czy dotrzeć do szerszego opisu danego produktu. Często kupując przez internet mamy pełniejszą kontrolę nad wydatkami i korzystniejsze ceny niż w standardowym sklepie. Poza tym zakupu możemy dokonać w dowolnym,  wygodnym dla nas momencie nie obawiając się zamknięcia sklepu.  

A jakie korzyści ma sprzedawca?

Pierwsza istotna, z punktu widzenia przedsiębiorcy korzyść, to redukcja kosztów. Przede wszystkim nie ma konieczności zatrudniania dużej ilości pracowników do obsługi sklepu, nie musimy wyposażać placówek handlowych w niezbędne urządzenia, skracamy kanały dystrybucji, przez co nawiązujemy szybszy i bardziej bezpośredni kontakt z klientem. Przy okazji sklepu internetowego mamy również gotową wizytówkę i reklamę firmy, która jest tańsza od tradycyjnej. Na stronie internetowej oprócz możliwości opisu produktu, możemy zamieścić obszerną jego prezentację. Co jest również istotne, sklep jest dostępny dla klienta 24 godz na dobę. Za pomocą sieci mamy pełen dostęp do informacji na temat naszej konkurencji, a tym samym do wszystkich nowości. Zalet i korzyści z e-sklepu jest znacznie więcej, począwszy od obniżenia kosztów,  oszczędności czasu, zwiększenia obrotu a skończywszy na reklamie.

Tak więc… chyba warto zainwestować w taką formę sprzedaży?