Skip to main content

W dzisiejszych czasach, internet jest narzędziem powszechnie wykorzystywanym a w przypadku firmy, jej „ widoczność” w internecie jest prostą i efektywną formą promocji. Coraz więcej użytkowników internetu korzysta z możliwości zakupu produktów i usług przy pomocy internetu. Każdy klient,zanim dokona zakupu, przegląda oferty różnych sprzedawców i  porównuje je w celu dokonania najkorzystniejszego wyboru.

Co zrobić aby potencjalny klient wybrał  właśnie nasz produkt?

Przede wszystkim strona internetowa naszego sklepu powinna być przemyślana, po czym starannie przygotowana. Krótko mówić oferta, którą kierujemy do Klienta musi być przejrzysta, profesjonalna i trafić w oczekiwania potencjalnego Kupującego. Dzięki dobrze zaprojektowanej stronie internetowej, zakupy w sklepie będą prawdziwą przyjemnością dla Klienta. Dobrze wypozycjonowany sklep umożliwi klientowi szybkie wyszukanie go w sieci. Sklep internetowy to  wizerunek  firmy i właśnie dlatego tak istotną sprawą jest uczciwe podejście do klienta. Jeśli chcemy być wiarygodni i uzyskać opinię rzetelnego sprzedawcy, poinformujmy od razu naszego potencjalnego klienta zarówno o dostępności produktu, jak i o kosztach wysyłki. Spróbujmy od samego początku wzbudzić zaufanie kupującego poprzez zamieszczenie informacji na temat naszej firmy. Bierzmy pod uwagę fakt, że zakupy w internecie zawsze rodzą szereg wątpliwości  u klientów, którzy zastanawiają się czy otrzymają zakupiony towar. Tak więc kupujący powinien otrzymać wszystkie niezbędne informacje (dane kontaktowe, opinie na temat sprzedawcy),  tak aby w razie potrzeby miał możliwość kontaktu. Zakupy w internecie, w odróżnieniu od zakupów tradycyjnych różnią się tym, że nie ma możliwości realnego sprawdzenia czy produkt jest zgodny z opisem i czy w pełni spełnia oczekiwania klienta. Zasada jest taka: klient, który dokonuje zakupu drogą internetową ma możliwość zwrotu zamówionego produktu do 10 dni bez podawania przyczyny. Kolejna ważna rzecz: po dokonaniu wpłaty za zakupiony towar klient powinien być informowany na jakim etapie jest jego zamówienie. Warto więc drogą elektroniczną wysłać mu informację kiedy przesyłka do niego dotrze.

Co możemy jeszcze zrobić aby nasz klient był zadowolony?

Warto zwrócić uwagę na przystępne formy płatności w naszym sklepie. Niektórzy preferują płatność kartą kredytową, inni wybiorą zwykły przelew bankowy, jeszcze inni wybiorą kolejkę w urzędzie pocztowym i żmudne wypełnianie formularza do przelewu. Każdej z tych grup należy umożliwić wygodną dla niego formę płatności tak, aby klient poczuł, że sprzedawca spełnia jego potrzeby. Zadowolony klient to klient, który być może do nas wróci, a nawet jeśli nie to istnieje realna szansa, że poleci nasz sklep koledze, koleżance, rodzinie.

Tak więc profesjonalnie przygotowana  strona internetowa firmy może nam przynieść wiele korzyści, przede wszystkim zwiększenie sprzedaży. Może  więc warto przeanalizować ją pod kątem wymienionych wyżej kryteriów?