Skip to main content

Open source– inaczej otwarte oprogramowanie, którego licencja pozwala na legalne oraz nieodpłatne kopiowanie. Ponadto zapewnia swoim użytkownikom prawo do samodzielnego modyfikowania, analizowania i rozbudowy istniejących produktów. Główne zalety takiego rozwiązania to:

niezawodność– w porównaniu do zamkniętych rozwiązań, niezawodność aplikacji open source jest bardzo wysoka, ze względu na to, iż kod źródłowy jest ogólnie dostępny tak więc ewentualne błędy są natychmiast wykrywane i poprawiane.

zmniejszenie kosztów ogólnych– ze względu na brak opłat licencyjnych koszt otwartego oprogramowania jest zdecydowanie niższy niż w przypadku innych rozwiązań. Każdy użytkownik może pobrać i korzystać z pobranej aplikacji.

darmowa aktualizacja– open source w odróżnieniu od zamkniętych, komercyjnych rozwiązań gwarantuje stały, darmowy dostęp do najnowszych aktualizacji.

niezależność od usługodawcy– w przypadku takiego rozwiązania nie jesteśmy w żaden sposób uzależnieni od jakiegokolwiek dostawcy. Zarówno każdy programista jak i każda firma wdrożeniowa może świadczyć usługi dla Twojego przedsiębiorstwa.