Skip to main content

W rozmowach z przedsiębiorcami wciąż jeszcze dowiadujemy się, że używanym przez nich systemem jest Comarch ERP Klasyka. Przypominamy, że system ten nie jest już wspierany przez Producenta! Co to oznacza?

Po pierwsze – do systemu nie są wydawane aktualizacje. Co za tym idzie, Klasyka nie ma już dostępnych wersji odpowiadających na zmiany w przepisach prawnych. A jak wszyscy wiemy, zmiany te są bardzo częste i dotyczą każdego obszaru działalności przedsiębiorców – sprzedaży, księgowości, kadr i płac… Zatem aby mieć zgodny z przepisami program i nie narażać się na urzędowe kary, trzeba zmienić system na taki, który zapewnia zgodność z prawem.

Po drugie – do systemu nie można już dokupić kolejnych stanowisk. Zatem wraz z rozwojem firmy i zatrudnianiem kolejnych osób, pojawią się braki w dostępności licencji, co ostatecznie uniemożliwi to sprawną pracę. Rozwiązaniem jest przejście na system, który takich ograniczeń nie ma.

Po trzecie – Comarch nie prowadzi już Asysty dla Klasyki, zatem nie można już liczyć na wsparcie konsultantów Comarch w obszarze tego programu.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że Comarch ERP Klasyka to program działający w środowisku MS-DOS. Jest to nieaktualny i niewspierany już system operacyjny, niekompatybilny z większością sprzętu komputerowego. Nie gwarantuje także odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa danych.

Co zyska przedsiębiorca na zmianie systemu – zgodność z przepisami, możliwość rozwoju programu, wsparcie techniczne, wzrost bezpieczeństwa danych oraz nowoczesne i proste narzędzia, które ułatwią codzienną pracę.

Zatem podkreślamy: system Comarch ERP Klasyka trzeba – i warto – zmienić! Zwłaszcza, że Producent przewiduje atrakcyjne warunki zmiany Klasyki na inne systemy Comarch. W POLKAS oprócz rozwiązań Comarch wdrażamy także inne systemy, takie jak enova365 czy PC-Market. Dzięki temu możemy doradzić optymalne rozwiązanie i dostosować system do indywidualnych potrzeb.