Skip to main content

Oprogramowanie w chmurze nie bez powodów cieszy się coraz większą popularnością. Rozwiązanie to zapewnia przedsiębiorcom szereg korzyści i posiada wiele zalet. Z jakich pięciu powodów warto przenieść firmę do Chmury?

1. Bezpieczeństwo. Wbrew pozorom o wiele trudniej jest włamać się do chmury, niż do firmowej sieci na własnych serwerach. Dodatkowymi zaletami są kopie bezpieczeństwa, zawsze aktualne środowisko i całodobowy monitoring infrastruktury.

2. Aktualność oprogramowania. Jest ono zawsze dostępne w najnowszej wersji i zgodne z przepisami, nie trzeba martwić się o kwestie opłacania gwarancji.

3. Mobilność. Dane dostępne są w każdej chwili, niezależnie od pory dnia czy nocy, tego, gdzie się znajdujemy i z jakiego urządzenia się logujemy. Nieobecność w biurze, czy nawet kraju przestaje być przeszkodą.

4. Niski próg wejścia. Brak konieczności dużych inwestycji związanych z zakupem serwerów, licencji, konfiguracją. Redukcja kosztów jest powodem, dla którego wiele firm rezygnuje z zakupu oprogramowania na własność.

5. Niższe koszty eksploatacji. Nie posiadając infrastruktury technicznej nie ponosimy kosztów związanych z jej utrzymaniem i serwisem.

Korzystanie z oprogramowania ERP w chmurze przynosi więc wymierne korzyści i znacznie ułatwia pracę.