Skip to main content

Coraz mniej czasu zostało na rozliczenie się z fiskusem za rok 2012. Termin złożenia rocznej deklaracji PIT-37 upływa w dniu 30 kwietnia bieżącego roku. Druk wypełnić można samemu lub skorzystać z któregoś z bezpłatnych, dostępnych w internecie lub dołączanych do gazet programów.

Wypełniając formularz warto pamiętać o przekazaniu 1% podatku dochodowego na którąś z Organizacji Pożytku Publicznego. Nic nas to nie kosztuje, a jeżeli tego nie zrobimy, wówczas fiskus nasz 1% przekaże na rzecz Skarbu Państwa, warto więc samemu świadomie zdecydować o tym, na co przeznaczone zostaną nasze pieniądze.

Jest to tym bardziej istotne, że rozliczając swoje dochody za rok 2011 tylko niewiele ponad 10 milionów Polaków świadomie zadysponowało swoim jednym procentem. Liczba ta stanowi tylko jedną trzecią wszystkich tych, którzy 1% mogli przekazać.

Wachlarz OPP jest bardzo duży, więc każdy z nas znajdzie wśród nich organizację, na którą jego zdaniem warto przekazać pieniądze. Są wśród nich między innymi organizacje zajmujące się pomocą dzieciom, osobom chorym, starszym, niepełnosprawnym, zwierzętom, dbającym o środowisko naturalne, organizacjom sportowym, charytatywnym, dobroczynnym itp.

Jak więc widać, wybór Organizacji Pożytku Publicznego jest tak duży, że z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Pamiętajmy o tym wypełniając PIT, ponieważ nasz 1% ROBI RÓŻNICĘ!