Skip to main content

System do zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP ma decydujący wpływ na sposób prowadzenia biznesu, jego powodzenie oraz możliwości rozwoju. Inwestycja w system ERP idealnie dopasowany do specyfiki oraz wymogów danej firmy może być jedną z kluczowych decyzji umożliwiających zwiększenie zysków oraz powiększenie grona potencjalnych Klientów. Odpowiedni oraz idealnie dopasowany system ERP ułatwia podejmowanie decyzji, przyspiesza procesy w firmie oraz pozwala na szybkie działanie w razie pojawienia się zagrożeń.

Czasem jednak zdarza się tak, że firma inwestująca w system ERP nie jest w pełni zadowolona z funkcjonalności wybranego systemu lub też z przebiegu samego wdrożenia.

Najczęściej taki stan rzeczy jest wynikiem błędnych wstępnych założeń oraz wymogów dotyczących wybieranego rozwiązania, czasem też zawodzi proces samego wdrożenia systemu.

Jak zatem uniknąć problemów związanych ze źle dobranym rozwiązaniem? Skąd czerpać pewność, że firma, którą wybraliśmy jako firmę wdrożeniową przeprowadzi to wdrożenie właściwie i terminowo?

Kluczową decyzją jest wybór rzetelnego i doświadczonego Partnera biznesowego.

Niewątpliwym atutem firmy wdrażającej jest posiadanie wiedzy merytorycznej z zakresu różnych, dostępnych na rynku, systemów ERP. Wiedza ta pozwala na dobranie optymalnego rozwiązania, zgodnie z wieloma elementami specyficznymi dla danej firmy – branżą, specyfiką pracy, strukturą czy sposobem działania.

Drugim elementem, który należy brać pod uwagę przy wyborze firmy wdrażającej jest jej doświadczenie oraz jakość przeprowadzonych wdrożeń. Istotną rzeczą jest zaplanowanie prac odpowiednio wcześniej, z realnymi etapami czasowymi, oraz sporządzenie dokumentu w formie analizy przedwdrożeniowej, na którego podstawie będą prowadzone prace. W trakcie sporządzania analizy brane są pod uwagę wszelkie zachodzące w firmie procesy, uwagi kluczowych osób odpowiedzialnych za poszczególne działy w firmie, aktualna infrastruktura czy też aktualnie dostępne dane.

Firma PolKas zapewnia Państwu zarówno konsulting informatyczny, jak też wysokiej jakości usługi wdrożeniowe. Nasz dział informatyczny posiada rozległą wiedzę dotyczącą systemów klasy ERP potwierdzoną wieloma certyfikatami.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, pomożemy w wyborze najbardziej odpowiadającego Państwa potrzebom systemu ERP oraz zaproponujemy najlepsze rozwiązanie dotyczące wdrożenia!