Skip to main content

Od 1 stycznia 2013 roku Ministerstwo Finansów zaproponowało wprowadzenie obowiązku stosowania ewidencji za pomocą kas fiskalnych do usług świadczonych przez szkoły nauki jazdy. Zmiany te dotyczą zrównania limitu obrotów zarówno dla rozpoczynających jak i kontynuujących działalność do 20.000 pln rocznie. Wszyscy podatnicy, których miesięczne obroty wyniosą ok 1.667 pln będą musieli dokonać zakupu kasy.

Nie jest to dobra informacja dla kandydatów na kierowców. Od stycznia 2013 roku mogą wzrosnąć ceny kursów na prawo jazdy. Powszechna jest opinia, że właściciele autoszkół często nie wykazują wszystkich przychodów, płacąc przy tym niższe podatki. 

Reasumując w kasy fiskalne będą musiały zaopatrzyć się od 2013 roku te ośrodki szkolenia przyszłych kierowców, których obroty przekroczą 20.000 pln rocznie. Taki dochód obłożony będzie prawdopodobnie 23-procentowym podatkiem od towarów i usług. Obecnie szkoły jazdy zwolnione są z VAT-u. Płacą go dopiero kiedy przekroczą obrót w wysokości 150.000 pln.

Ostatecznie jaki będzie wpływ kas fiskalnych na rynek szkoleń kierowców, dopiero zobaczymy.                                                               

 

Potrzebujesz więcej informacji. Skontaktuj się z nami