Skip to main content

Możemy pochwalić się podpisaniem umowy na wdrożenie systemu Comarch ERP Optima dla jednej z czołowych firm z branży spożywczo – transportowej z Małopolski. Nie możemy jeszcze zdradzić nazwy tej firmy (będzie to możliwe po zakończeniu wdrożenia), jednak jest to firma, której geneza sięga początku lat 90-tych. Wówczas była to maleńka hurtownia napojów z jednym Żukiem do ich rozwożenia. Wraz z poszerzaniem zakresu działania rósł też potencjał firmy i jej oferta. Teraz działalność podzielona jest na trzy główne obszary:

  • hurtownia napojów i alkoholi,

  • sklepy spożywcze, chemiczne, odzieżowe i z artykułami gospodarstwa domowego,

  • transport krajowy i zagraniczny.

Aktualnie w sklepach używane jest oprogramowanie PC Market, a w pozostałych obszarach Symfonia. Mobilni przedstawiciele handlowi pracują na systemie Hermes firmy Syriusz, do obsługi transportu używany jest program 4 Trans.

Comarch ERP Optima zastąpić ma Symfonię. Na razie z nim zintegrowane zostaną aplikacje mobilne Hermes, docelowo dla handlowców wdrożymy Comarch ERP Mobile Sprzedaż. Obsługa magazynu zostanie usprawiona dzięki wprowadzeniu kodów kreskowych oraz kolektorów Cipher Lab 8400. Wdrożenie obejmie wszystkie podstawowe moduły programu Optima (Kasa/Bank, Handel, Księga Handlowa, Kadry i Płace, CRM) wraz z obsługą EDI/ECOD, analizami Business Intelligence oraz zakupem systemów Windows Serwer i SQL Runtime. 4 Trans również zintegrowany zostanie z Optimą.

Dzięki temu wdrożeniu POLKAS zapewni klientowi kompleksową obsługę i opiekę: od strony systemu ERP Optima (sprzedaż, magazyn, księgowość, kadry, analizy zarządcze), detalicznych placówek handlowych (PC Market), urządzeń fiskalnych oraz dodatków autorskich i integracji programistycznych.

Nie bez znaczenia był też fakt, że posiadamy duże doświadczenie w migracji danych z Symfonii i Symfonii ERP do Comarch ERP Optimy.