Skip to main content

Z dniem 1 września obowiązuje już nowa homologacja na drukarkę Deon E firmy Novitus. Firmy zainteresowane nabyciem takich urządzeń zachęcamy do sprawdzania czy zakupowana drukarka posiada już nową homologację.Urządzenia ze starą homologacją mogły być sprzedawane jedynie do końca września br. Zakup przez podatnika urządzenia bez ważnej homologacji oznacza brak możliwości jego zafiskalizowania, a w konsekwencji brak możliwości raportowania obrotu oraz kwot podatku VAT należnego za jego pomocą, na co wskazuje art. 111 ust. 3c ustawy o VAT.

Zgodnie z tą ustawą podatnicy mogą używać do raportowania obrotu i kwot podatku należnego tylko takie urządzenia rejestrujące, które nabyli w okresie ważnego potwierdzenia. Nabycie kasy bez ważnej homologacji nie będzie więc uprawniało podatnika do jej zafiskalizowania i używania do ewidencjonowania.

Firma Polkas dokłada wszelkich starań, aby nasi klienci nie mieli takich problemów, w związku z tym posiadamy w sprzedaży już tylko urządzenia z nową homologacją. Zachęcamy do ich zakupu.