Skip to main content

Okres wakacyjny sprzyja podróżom i wyjazdom, często też służbowym. W takich chwilach bardzo cenna i pożądana jest możliwość dostępu do firmowych danych oraz pracy na oprogramowaniu, z którego zazwyczaj korzysta się w biurze.

Jeżeli firma korzysta z programu w modelu cloud computing, czyli w tak zwanej chmurze, wówczas nie ma z tym żadnego problemu, ponieważ program i tak zainstalowany jest na serwerach zewnętrznych, do których użytkownik łączy się za pośrednictwem internetu. Przykładem tego typu rozwiązania jest iOptima24 oraz program enova na platformie Microsoft Azure.

W przypadku gdy system informatyczny zainstalowany jest na serwerze zlokalizowanym fizycznie w biurze, wówczas oczywiście również da się pracować zdalnie. Nasza firma świadczy usługi konfiguracji oraz zabezpieczania zdalnych połączeń do serwera. Warunkiem działania takiej konfiguracji jest to, że serwer lub komputer pełniący rolę serwera będzie cały czas włączony.

Absolutnym novum na polskim rynku jest system enova w wersji multi. Daje ona użytkownikowi absolutną dowolność w kwestii wyboru sposobu korzystania z oprogramowania. Można pracować na zwyczajnym komputerze stacjonarnym, na laptopie lub na urządzeniu dotykowym, np. na tablecie. Dowolność dotyczy również miejsca, skąd się pracuje: enova multi to także oprogramowanie dostępne poprzez przeglądarkę internetową.