Skip to main content

Plany Comarch dotyczące rozwoju aplikacji e-Sprawozdania są szerokie – i właśnie widzimy realizację pierwszych obiecanych usprawnień. Wydana właśnie wersja modułu e-Sprawozdania 2019.1 obejmuje nowe funkcjonalności i udogodnienia.

Najważniejszą zmianą jest udostępnienie integracji aplikacji z systemami Comarch ERP. Dzięki temu w prosty sposób będzie można wykorzystać dane zawarte w „Zestawieniach” systemu Comarch ERP do uzupełnienia e-sprawozdania finansowego.

W nowej wersji aplikacja umożliwia stworzenie wydruku e-sprawozdania – przetwarza dane zawarte w pliku XML w prosty i czytelny szablon gotowego do wydruku sprawozdania.

Dodano także zgodnie z zapowiedzią obsługę struktury rocznych sprawozdań dla jednostek mikro.

Warto także zwrócić uwagę na to, że aplikacja Comarch e-Sprawozdania bardzo dobrze sprawdza się w roli narzędzia do odczytywania innych e-sprawozdań – większość sprawozdań przesyłanych, a potem udostępnianych przez KRS w formacie XML można w przejrzystej formie odtworzyć w e-Sprawozdaniach Comarch.

Kolejne funkcjonalności, w tym tworzenie paczek sprawozdawczych i zarządzanie wieloma podpisami elektronicznymi, aplikacja zyska już w marcu.

Z aplikacji Comarch e-Sprawozdania korzysta już ponad 2000 firm – zachęcamy więc do jej zakupu, tym bardziej, że współpracuje ona także z systemami ERP firm innych producentów. Wszystkich potrzebnych informacji udzielą Państwu doradcy POLKAS: 12 634 05 44 i erp@polkas.pl – zapraszamy!