Skip to main content

Wiadomości kierowane do przedsiębiorców od kilku miesięcy zdominowane były przez RODO i pewnie jeszcze chwilę to potrwa. Natomiast nie można zapominać o innych planowanych zmianach w przepisach. Jedną z nich jest wprowadzenie zwolnień lekarskich wyłącznie w formie elektronicznej.

Forma e-zwolnień działa już od 2016 roku, była jednak dobrowolna. Całkowite porzucenie papierowych zwolnień miało obowiązywać od 1 lipca br., jednak Ministerstwo zaproponowało przesunięcie tego terminu na 1 grudnia.

Dla użytkowników systemów Comarch ERP Optima i enova365 nie ma to jednak znaczenia! Moduły kadrowo-płacowe tych programów od dawna są przygotowane na obsługę e-zwolnień. W kilku prostych krokach umożliwiają wczytanie danych o nieobecności i ich import z platformy PUE np. w formie pliku .csv, a następnie płynną pracę z tymi danymi.

Dlatego gdy przepisy wejdą wreszcie w życie, posiadacze tych systemów kadrowo-płacowych mogą spać spokojnie. Wszystkim, którym programy nie pozwalają na obsługę e-zwolnień, proponujemy bezpłatną prezentację naszych rozwiązań. Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy podpowiedzą, jak dzięki odpowiedniemu systemowi ERP zautomatyzować nie tylko procesy kadrowo-płacowe, ale także księgowe, logistyczne czy produkcyjne.