Skip to main content

Prognozy firm consultingowych na 2022r. zakładają dalszy wzrost sprzedaży rozwiązań ERP opartych na chmurze o około 15%, natomiast na rynku rozwiązań opartych o model stacjonarny prognozowany jest niewielki wzrost na poziomie 1%. Coraz więcej firm przeszło  lub przygląda się rozwiązaniom SaaS czy też usługom hostowania.

Jednym z trendów na 2022 jest migracja na takie rozwiązania ERP, które nie tylko spełniają swoje podstawowe zadania, ale niosą również dodatkowe korzyści czy przewagi biznesowe . Wśród nich można wymienić sztuczną inteligencję czy pogłębiająca się automatyzację.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz automatyzacji w systemach ERP

Wielu klientów zauważa, że stosowanie nowych technologii takich jak AI w systemach ERP również u producentów takich jak Comarch czy Soneta pozwala na osiąganie wymiernych korzyści biznesowych.  Prawie każdy z obszarów tych systemów można usprawnić pod tym kątem. Zgodnie z prognozami wydatki na tego typu rozwiązania wzrosną w najbliższych latach o około 50%.

Automatyzacja w procesach podstawowych na zapleczu administracyjnym firmy to konieczność. Mamy tu do czynienia z szerokim zastosowaniem systemów OCR w obszarach takich jak fakturowanie, sprzedaż, księgowość. Pozwalają one na wyeliminowanie błędów z tych obszarów oraz przyspieszają procesowanie dokumentów.

Jakich zmian w systemach możemy się spodziewać w najbliższych latach.  

Systemy ERP będą odgrywały coraz istotniejszą rolę w środowisku biznesowym bowiem firmy będą inwestować w rozwiązania, które umożliwią im większą automatyzację oraz poprawę efektywności i wyników. Dostawcy rozwiązań będą inwestować w technologię odpowiadającą na zapotrzebowanie rynku. Rozwijać się będzie zastosowanie AI jak i uczenia maszynowego w systemach ERP. Poprawie będzie też ulegać wydajność i intuicyjność rozwiązań biznesowych.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zastosowaniem takich rozwiązań w swojej firmie zapraszamy do kontaktu z firmą POLKAS pod numerem telefonu 12 634 05 44 lub poprzez e-mail erp@polkas.pl