Skip to main content

7 listopada 2013 roku w Warszawie odbyło się pierwsze, bezpłatne Forum Business Intelligence, dedykowane kadrze zarządzającej firm, poszukujących nowych rozwiązań w zakresie optymalizacji zarządzania danymi.  

Organizatorem spotkania był krakowski producent rozwiązań IT- firma Comarch a partnerem tego wydarzenia światowy lider w kreowaniu, rozwijaniu i produkcji najbardziej zaawansowanych technologii informatycznych – IBM Polska.

Celem konferencji pod hasłem „Zarabiaj na swoich danych”  było uświadomienie uczestników, jakie korzyści dają narzędzia BI.

Analityka biznesowa w dzisiejszych czasach, ma kluczowe znaczenie dla powodzenia biznesu i jest podstawą funkcjonowania nowoczesnej firmy. Rozwiązania BI dostarczają dane z każdego obszaru działalności firmy, w przystępnej i prostej do przeanalizowania formie oraz umożliwiają ich odpowiednie wykorzystanie. W miarę wzrostu ilości informacji,  rzeczą istotną jest umiejętność wyselekcjonowania tych kluczowych i wyciągnięcie odpowiednich, użytecznych wniosków.

Uczestnicy Forum, w trakcie trwania konferencji mogli wybrać jedną z dwóch ścieżek tematycznych: handlową i finansową. W każdej z nich zaprezentowane zostały zakończone sukcesem wdrożenia BI zarówno w firmach z branży finansowej, jak i branży Retail.  Na konkretnych firmach pokazano przykłady korzyści z pracy przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań analitycznych.

Forum Business Intelligence spotkało się dużym zainteresowaniem uczestników i w przyszłym roku planowane jest zorganizowanie kolejnej jego edycji.