Skip to main content

Uspokajamy – nie tak od razu, bo krok ten planowany jest przez Microsoft na styczeń 2020. Tym niemniej warto mieć w pamięci, że by zachować bezpieczeństwo swoich danych firmowych i oprogramowania, trzeba będzie w nadchodzącym roku zadbać o nowszą wersję systemu Windows.

Skąd te zmiany? Żywotność systemów Microsoft szacowana jest na maksymalnie 10 lat. A że Windows 7 towarzyszy nam od końca 2002 roku, najwyższa pora przejść na wyższą, bezpieczną i wspieraną wersję – Windows 10. Warto to zrobić także dlatego, że większość aplikacji, z których korzystamy praktycznie codziennie, będzie niedługo kompatybilna tylko z tą wersją systemu.

Jak przejść na „wyższy level”? Można albo wymienić sprzęt na taki, który ma wbudowaną nowszą wersję systemu, lub dokonać reinstalacji samego Windowsa.

Przy okazji przypominamy także o kończącym się wsparciu dla SQL Server 2008/2008 R2 i Windows Server 2008/2008 R2. Dlatego wszystkim, którzy w swoich firmach korzystają jeszcze z tych wersji do obsługi systemów ERP, zalecamy kontakt z POLKAS. Nasi specjaliści udzielą szczegółowych informacji, pomogą wybrać odpowiedni sprzęt oraz bezpiecznie przeprowadzić upgrade systemów.