Skip to main content

Obowiązkowa wysyłka plików JPK_VAT to dodatkowa praca nie tylko dla właścicieli firm, ale także dla obsługujących ich Biur Rachunkowych. Jeżeli Biuro Księgowe korzysta z programu enova365, może uniknąć żmudnego wprowadzania wielu faktur od Klientów. Dzięki dodatkowi Polkas.ImportJPK można wczytać faktury z plików JPK_VAT Klientów do ewidencji dokumentów w enova365 i to bez względu na to, z jakiego programu plik JPK_VAT został wygenerowany.

Jak działa nasza aplikacja?

Wczytanie pliku odbywa się bez konieczności wychodzenia z programu enova365. Operacja wczytania wywoływana jest za pomocą przycisku w systemie enova365, którego wciśnięcie (po wskazaniu ścieżki do pliku) powoduje zaczytanie pliku do programu jako dokumentów ewidencji.

Można wybrać do jakiej definicji ewidencji będą importowane dokumenty:

  • sprzedaż,
  • sprzedaż UE,
  • zakup,
  • DWNNC,
  • DWNNZ

Do każdej z tych kategorii można ustawić domyślny opis dokumentu. Można także wybrać, czy zaimportowane mają zostać tylko dane dotyczące zakupu, sprzedaży, czy jedne i drugie.

Zastosowanie tego narzędzia znacznie skraca czas potrzebny na wprowadzenie faktur oraz – co najważniejsze – umożliwia import do programu enova365 plików JPK_VAT generowanych przez różne systemy!

Szczegółowych informacji na temat dodatku i jego instalacji udzieli Państwu nasz Dział Handlowy – zapraszamy do kontaktu 12 634 05 44 lub erp@polkas.pl.