Skip to main content

System elektronicznych cenówek ESL (Electronic Shelf Labels)

 

System elektronicznych cenówek ESL – jest to rozwiązanie które służy do komunikacji pomiędzy oprogramowaniem na placówce handlowej a salą sprzedażową i zapewnia dwukierunkową wymianę informacji, automatyzację zmian cen towarów na półkach.

Dzięki temu można w łatwy i sprawny sposób zarządzać zarówno polityką cenową, optymalizacją cen jak również informacjami o konkretnym produkcie.

Komunikacja pomiędzy systemem sprzedażowym w sklepie a cenówką odbywa się z wykorzystaniem technologii radiowej z dwudrożnym kanałem komunikacyjnym zapewniającym szybką i dokładną zmianę cen produktów.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest integralność systemu sprzedażowego na placówce z systemem elektronicznych etykiet w skrócie automatycznie zmienia cena na elektronicznych etykieta zaraz po zatwierdzeniu zmiany w systemie magazynowym co zapewnia klientom i obsłudze pewność że wyświetlane na cenówce przy określonym produkcie informacje są zgodne z cenami na kasach.

W rozwiązaniu ESL mamy możliwość wyświetlania następujących danych jak: promocja, numer regału, data rozpoczęcia promocji oraz jej zakończenia i wiele więcej.

 

Zalety zastosowania systemu elektronicznych cenówek ESL to:

  • integralność cen (zmiana cen na zapleczu sklepu skutkuje aktualizacją ceny w systemie POS oraz serwerze ESL, które otrzymują te same dane),

  • wzrost zaufania klientów (wyeliminowanie różnic w cenach znajdujących się przy towarze w porównaniu z cenami znajdującymi się w systemie/kasie i kosztów z tym związanych, redukcja liczby reklamacji),

  • redukcja kosztów pracy i materiałów eksploatacyjnych (brak konieczności ręcznej aktualizacji cen towarów, redukcja kosztów związanych z wydrukiem tradycyjnych cenówek papierowych),

  • możliwość prowadzenia elastycznej polityki cenowej sklepu (np. promocje czasowe itp.)

  • łatwa instalacja i obsługa (komunikacja bezprzewodowa, brak okablowania).

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod telefonem 12 634 05 44 oraz pod adresem mailowym info@polkas.pl

Zapraszamy także do naszej siedziby na ul. Pasternik 94, Kraków 31-354