Skip to main content

Sprawdzarka cen to urządzenie które służy do sprawdzania (odczytywania) cen towarów oznakowanych kodem kreskowym. Odczytanie kodu odbywa się przy pomocy wbudowanego czytnika i powoduje wyświetlenie ceny i nazwy towaru. Dane te są zapamiętane w pamięci tego urządzenia a samo połączenie sprawdzarki z systemem komputerowym odbywa się przy pomocy wspólnego dla transmisji danych przewodu oraz modułów zasilania i zasilaczy.

Jakie korzyści płyną dla sklepu z posiadania takiego urządzenia i jakie są  przepisy dotyczące obowiązku zastosowania sprawdzarek?

Urządzenie to jest przeznaczone do samoobsługowych sklepów wielkopowierzchniowych i umożliwia każdemu klientowi samodzielną weryfikację cen. Jest to idealne rozwiązanie, dzięki któremu unikniemy konieczności metkowania towarów. W myśl obowiązujących przepisów na każde 400 m. powierzchni sprzedaży sklepu powinna przypadać jedna sprawdzarka cen, nie biorąc pod uwagę skanerów zainstalowanych przy kasach rejestrujących.

A jakie są korzyści z wyposażenia sklepu w sprawdzarkę cen?

Przede wszystkim sprawdzarki umożliwiają szybką weryfikację ceny danego produktu przez klienta, dzięki tym urządzeniom oszczędzimy czas przeznaczony na metkowanie towarów a tym samym unikniemy oznaczenia towarów metkami z ceną.
Kształt obudowy sprawdzarek jest zaprojektowany w taki sposób aby móc swobodnie odczytać kod zarówno małych jak i dużych towarów.