Skip to main content

Wraz z rozwojem firm rosną ich potrzeby – to truizm, aczkolwiek w zakresie systemów informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwami zdecydowaną większość z nich zaspokajają rozwiązania klasy ERP (ang. enterprise resource planning).

Rozwiązania tej klasy mają dwa podstawowe atuty:

  • mogą być wdrożone w każdym dziale firmy, np. w księgowości, w kadrach, w sprzedaży, w prowadzeniu gospodarki magazynowej, w zarządzaniu relacjami z klientami, w obszarze produkcji, w serwisie itp.
  • każdy z modułów korzysta z tej samej bazy danych, to znaczy, że informacje wprowadzone przez jeden dział są widoczne w pozostałych.

Wspomniane na wstępie rosnące potrzeby w chwili obecnej zorientowane są głównie na szybki dostęp zarządu i kadry kierowniczej do zgromadzonych w systemach informacji.

Potrzebę tą zaspokajają różnego rodzaju narzędzia klasy Business Intelligence, które stanowią element (moduł) zintegrowanych systemów ERP lub są niezależne od nich (tzw. stand-alone).

Warszawska firma Sage jest kolejnym producentem, który włączył do swojej oferty narzędzie BI.

Premiera rozwiązania Forte BI przewidziana jest na dzień jutrzejszy, tj. 22 października. Stanowi ono element Systemu Zarządzania Forte.

Więcej szczegółów poznamy zapewne wkrótce.