Skip to main content

Koniec roku to dla firm wdrażających oprogramowanie ERP czas wytężonej pracy, kiedy to domykane są wdrożenia oprogramowania. Jest to też okres pewnych podsumowań, obserwacji jakie trendy były na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy dominujące i jakich należy się spodziewać w nadchodzącym roku.

Jednym z nich z całą pewnością jest rosnąca popularność e-commerce. Systemy klasy ERP, takie jak np. Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL czy enova365 dawno już przestały być postrzegane jako tylko i wyłącznie programy księgowe, kadrowe czy oprogramowanie do faktur i prowadzenia magazynu. Teraz poprzeczka zawieszona jest wyżej, a wymagania klientów rosną.

Jeżeli chodzi o sklepy internetowe to POLKAS ma gotowe mechanizmy służące do integracji systemów ERP z eSklepami zbudowanymi na takich platformach jak Magento, Shoper czy Prestashop. Alternatywą przede wszystkim dla klientów którzy nie mają bardzo wygórowanych wymagań w zakresie personalizacji sklepu jest wdrożenie oprogramowania Comarch (XLa lub Optimy), które wyposażone są w moduł eSklep (może zostać on uruchomiony w środowisku klienta, na jego serwerze lub wynajęty za miesięczną opłatę w data center Comarch).

Z eSklepu korzystają niezidentyfikowani odbiorcy detaliczni, natomiast jeżeli potrzebujemy dać swoim kontrahentom dostęp do zabezpieczonego loginem i hasłem konta, w którym prezentowane są towary w uzgodnionych cenach, indywidualne rabaty, dedykowany asortyment, wówczas potrzebna jest platforma B2B, często nazywana też Pulpitem Kontrahenta, w którą wyposażone są zarówno programy firmy Comarch, jak i enova365.

Wszystkie te rozwiązania znajdziecie Państwo w ofercie firmy POLKAS.