Skip to main content

System Pracowniczych Planów Kapitałowych obejmie w październiku małe i średnie firmy, zatrudniające od 20 do 249 pracowników. Jest to dobrowolny plan oszczędzania na emeryturę, w którego finansowaniu bierze udział pracownik, pracodawca oraz budżet państwa. Zanim jednak składki zaczną być wpłacane na konta pracowników, pracodawców czeka szereg procedur i obowiązków, wymagających dopełnienia. Dodatkowo warto zadbać o narzędzia, które ułatwią obsługę PPK od strony systemu ERP.

Te kwestie zostaną omówione na przygotowanym przez firmę Comarch webinarze, na który już teraz zapraszamy wszystkich, którzy do PPK właśnie przystępują. Podczas szkolenia specjaliści podpowiedzą, jak przygotować się do realizacji zadań związanych z PPJ, omówią obowiązki, wynikające z Pracowniczych Planów Kapitałowych, terminy na podpisanie umów, wskażą na co warto zwrócić uwagę przy wyborze instytucji finansowej, zarządzającej PPK w firmie oraz zaprezentują, jak można łatwo i sprawnie obsługiwać nowy program emerytalny z pomocą dedykowanej aplikacji – Comarch PPK, z której korzysta już ponad 1,5 tysiąca firm.

Webinar jest bezpłatny, a odbędzie się 6 października o godz. 11.00. By wziąć w nim udział, wystarczy się zarejestrować na stronie https://webinary.comarch.pl/ppk-w-malej-i-sredniej-firmie/.