Skip to main content

Określeniem ERP  (ang. enterprise resource planning – planowanie zasobów przedsiębiorstwa) określa się systemy informatyczne, których użycie pozwala usprawnić proces zarządzania przedsiębiorstwem.  Oprogramowanie takie może być instalowane na firmowym serwerze lub dostępne jako usługa w chmurze. Dostęp do nowoczesnych platform ERP możliwy jest z poziomu aplikacji lub zwykłej przeglądarki internetowej. Często można go także obsługiwać za pomocą urządzeń mobilnych – smartfonów czy tabletów. W takim przypadku zarządzanie firmą, w trakcie podróży czy delegacji jest nie tylko możliwe ale też wygodne.

Analiza danych zbieranych przez system.

Zadaniem systemu ERP jest zebranie w jednym miejscu informacji, które do tej pory były rozproszone po różnych bazach. Dane wprowadzane do ERP są widoczne na bieżąco dla wszystkich użytkowników systemu. Polepsza to więc przepływ informacji.

Szybki przepływ informacji między działami firmy polepsza komunikację, a przede wszystkim – przyspiesza proces decyzyjny.

Do zbieranych danych dostęp może być przydzielany dla poszczególnych pracowników. Dzięki takim ustawieniom dane zbierane przez firmę są zabezpieczone przed niepowołanym dostepem.

Wdrożenie systemu ERP w e-commerce.

Jak system ERP może pomóc w e-commerce? Dostęp do informacji o wystawianych fakturach  znacznie przyśpiesza proces kompletowania i wysyłania zamówień.  Integracja sklepu internetowego z wdrożonym systemem ERP pomaga zarządzać dostępnością towaru oraz obsługą klienta. System ERP znacznie ułatwia również zarządzanie sprzedażą wielokanałową.

Jeśli planujecie Państwo wdrożenie systemu ERP do swojego przedsiębiorstwa to zapraszamy po więcej informacji do firmy POLKAS tel. 12 634 05 44 lub e-mail erp@polkas.pl.