Skip to main content

Dzięki nowoczesnym technologiom efektywność pracy, jej komfort, danych i ich bezpieczeństwo rosną znacznie szybciej, niż w latach 90. Jednak spora część polskich przedsiębiorstw zamiast skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, wciąż korzysta z narzędzi wręcz analogowych. Co ciekawe, dużą tendencję do trzymania się rozwiązań z poprzedniej epoki wykazują szczególnie przedsiębiorstwa produkcyjne, dla których wdrożenie np. zintegrowanego systemu ERP jest dużym ułatwieniem pracy.

Przykładem jest np. obszar pozyskiwania i przetwarzania danych. Wiele firm bazuje wciąż na kartkach papieru, arkuszach kalkulacyjnych i nieformalnym przetwarzaniu danych. Może to skutkować m.in. takimi bolączkami jak nieprawidłowy przepływ informacji, zafałszowanie danych, brak spójnej bazy informacji, niemożliwość dokonania rzetelnych analiz biznesowych i wieloma innymi nieprawidłowościami. Obawy przed zmianami mają zarówno pracownicy, jak i osoby zarządzające, przyzwyczajone do starych rozwiązań i uznające je za „wystarczające”.

Tymczasem aby zyskać przewagę na rynku rozwiązania „wystarczające” to o wiele za mało. Firmy produkcyjne czy logistyczne, które widzą potencjał w cyfryzacji i go wykorzystują, umacniają swoją pozycję, rozwijają się i wybijają ponad konkurencję – dzięki szybkości i jakości pracy. Nawet wykorzystanie podstawowych narzędzi, do których można zaliczyć już także system ERP, powoduje znaczny wzrost efektywności pracy. Odpowiednio dobrane rozwiązania w każdym obszarze działania firmy pozwalają na zautomatyzowanie i znaczne ułatwienie codziennych procesów – od czynności podstawowych, jak wprowadzenie faktury, przez analizy biznesowe po skomplikowane procesy technologiczno-produkcyjne.

Potrafią to wykorzystać polskie start-upy, które są bardziej technologiczne i chętnie sięgają po innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu zdobywają przewagę konkurencyjną. Udowadniają przy tym, że cyfryzacji i technologii nie należy się bać – przeciwnie, należy czerpać z nich rozwiązania, które pozwolą wygrać z konkurencją. W zarządzaniu przedsiębiorstwem pierwszym krokiem powinno być wdrożenie systemu ERP – a na tym POLKAS zna się bardzo dobrze! Zatem wszystkich, którzy planują sięgnąć po rozwiązania nowoczesne i zwiększyć efektywność, komfort i jakość swojej pracy, zapraszamy do kontaktu z nami.