Skip to main content

W ostatnim czasie firmy zajmujące się transportem i spedycją zanotowały znaczny wzrost obrotów i zwiększyły dynamikę rozwoju. Specyfika ich działalności wymusza zastosowanie specjalistycznego oprogramowania, dostosowanego do potrzeb transportu i spedycji. Systemami tego typu są między innymi interLAN SPEED, PasCom Transport czy GLS Integrity.

Narzędzia te służą do rozliczania kierowców, ewidencjonowania dokumentów przewozowych oraz zaspokajają inne potrzeby firm działających w branży transportowej, nie są jednak jedynymi programami w nich wykorzystywanymi.

Równolegle z nimi firmy te wykorzystują różnego rodzaju programy finansowo – księgowe i kadrowe, takie jak na przykład Comarch Optima, Sage Symfonia czy enova. Z uwagi na fakt pracy na co najmniej dwóch różnych systemach informatycznych, pochodzących od różnych producentów, bardzo często pojawia się problem braku komunikacji między nimi i konieczność manualnego przeklepywania informacji z jednego systemu do drugiego.

Rozwiązaniem tych problemów jest zastosowanie Integratorów umożliwiających komunikację różnych systemów informatycznych.

Kilka aplikacji stworzonych ostatnio w odpowiedzi na potrzeby firm transportowych opisujemy w zakładce Integracja systemów IT, natomiast branża transportowa jest tylko jedną z wielu, które borykają się z problemem braku połączenia między programami.

Dużą grupę klientów firmy PolKas, korzystających z Konwerterów i Konektorów stanowią też biura rachunkowe i doradcy podatkowi, którym rozwiązania tego typu znacznie ułatwiają i przyspieszają pracę.

Oprogramowanie dedykowane tworzone jest zawsze wedle indywidualnego zapotrzebowania, zachęcamy do kontaktu z nami i składania zapytań, być może aplikacja, której Państwo poszukują została już przez nas opracowana dla innego klienta i wymaga tylko drobnych modyfikacji.