Skip to main content

Z dniem 1 kwietnia 2013 roku weszło w życie nowe rozporządzenie ministra finansów dotyczące sposobu prowadzenia ewidencji sprzedawanych towarów.
Zgodnie z rozporządzeniem wszystkie sprzedawane towary muszą być szczegółowo opisane na paragonie lub fakturze i posiadać unikalny kod umożliwiający ich rozrużnienie w asortymencie.

Dla niektórych przedsiębiorców wiązać się to może z potrzebą wprowadzenia do pamięci kasy ogromnej ilości nowych kodów produktów oraz ich bieżącej aktualizacji.

Rozwiązaniem tego problemu może być zakup dedykowanego oprogramowania służącego do zarządzania placówką handlową oraz magazynem.
Najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku jest obecnie program PC-Market służący do zarządzania sprzedazą zarówno w małych sklepach internetowych jak i w mini i supermarketach.
Jest to to nowoczesny i intuicyjny w obsłudze system modułowy, umożliwiający wprowadzanie nowych towarów do pamięci kasy fiskalnej, przy czym może współpracować z więcej niż jedną kasą(ale tylko jedną drukarką fiskalną). Umożliwia współpracę z czytnikiem kodów kreskowych, oraz zarządzanie magazynem poprzez wprwadzanie dostaw i bieżącą ewidencję sprzedaży sczytywaną cyklicznie z kas fiskalnych.

Dodatkowo program daje podgląd na dane takie jak:
Zestawienie historii sprzedaży
Rentowności
Rankingi sprzedaży

Dzięki czemu możemy w szybki i prosty sposób:
Przeanalizować najlepsze i najsłabsze miesiące
Zestawić produkty pod kątem wysokości marży
Sporządzić zamówienie
Planować magazyn

W połączeniu z kasą fiskalną system ten może stanowić doskonałe i kompleksowe wyposażenie  placówek handlowych oraz punktów sprzedaży.