Skip to main content

iBard24_v6Firma Comarch od kilku już lat promuje ideę wszechstronności, umownie nazwaną Comarch ERP 2.0. Jednym z głównych jej założeń jest zunifikowanie różnych rozwiązań informatycznych w jeden spójny organizm, który dostępny będzie z każdego miejsca i urządzenia. Jedynym czynnikiem warunkującym dostęp (lub jego brak) jest internet. Integralnym elementem oferty ERP 2.0 jest narzędzie służące do archiwizacji on-line.

iBard24, bo o nim mowa, jest prężnie przez firmę Comarch rozwijany. Czasy, gdy próbował równać do analogicznych rozwiązań takich firm jak Microsoft czy Google dawno już minęły. Na dzień dzisiejszy istnieją bowiem obszary, w których iBard24 je przewyższa. Jako przykłady takowych podać można integrację z systemami klasy ERP, opcję umożliwiającą automatyczne tworzenie kopii bezpieczeństwa baz danych SQL, a także notyfikacje o ewentualnych błędach wynikłych podczas back-upowania danych.

Nowością w usłudze jest sposób wyceny. Do tej pory zależał on jedynie od pojemności konta, natomiast w tym momencie koszt usługi zróżnicowany jest również od tego, z jakich usług (możliwości) chce korzystać użytkownik oraz od liczby użytkowników (loginów).

Warto zauważyć, że iBard24 daje pełną swobodę w użytkowaniu, gdyż gama urządzeń na których może zostać uruchomiony jest w zasadzie nieograniczona. Z równie dobrym skutkiem z plików zgromadzonych w iBard24 skorzystać można za pośrednictwem komputera, co tabletu czy smartfona.