Skip to main content

 

Jednym z najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych producentów rozwiązań informatycznych klasy ERP jest krakowska Soneta, będąca autorem programu enova. Dzięki bacznemu obserwowaniu nowych trendów na rynku system enova cały czas jest rozwijany i modyfikowany.

Wraz z publikacją nowego cennika oraz dodawaniem coraz to nowych odsłon enovy do oferty zmieniło się również nazewnictwo tego oprogramowania.

Program enova w wersji tradycyjnej, stacjonarnej obecnie nosi nazwę enova 365 standard i jest to jeden z dwu modeli, w jakich można nabyć to oprogramowanie.

Drugi model nosi nazwę enova 365 multi i jest on zdecydowanie bardziej rozbudowany i daje więcej możliwości. Obejmuje on enovę 365 standard (czyli zainstalowaną lokalnie), ale też różne opcje w chmurze, zarówno publicznej, jak i prywatnej. Dodatkowo, od jakiegoś czasu na systemie enova można pracować za pomocą urządzeń wyposażonych w ekrany dotykowe z Windowsem 8.

Podstawowa różnica między chmurą prywatną, a publiczną polega na tym, że chmura publiczna to klasyczny Software as a Service – oprogramowanie wynajmowane, używane poprzez zwykłą przeglądarkę internetową, za cenę miesięcznego abonamentu. Użytkownik nigdy nie jest tu właścicielem licencji.

Właścicielem licencji można być przy chmurze prywatnej – tutaj użytkownik może kupić licencje, natomiast zamiast utrzymywania własnej serwerowni, infrastruktury oraz działu IT może zainstalować enovę na przykład u Partnera Sonety lub w Data Center.

W razie pytań, wątpliwości służymy Państwu pomocą i radą przy wyborze optymalnego modelu licencjonowania.