Skip to main content

Do oferty POLKAS powraca mobilna drukarka fiskalna Novitus DEON E. Jest to wynik Decyzji Prezesa Głównego Urzędu Miar nr PT-5/2015 z dn. 9 kwietnia 2015r. o wznowieniu homologacji dla tego popularnego wśród Klientów modelu. Decyzja uprawomocni się z dniem 24 kwietnia br., co oznacza, że po tej dacie sprzedaż DEONa zostanie wznowiona.

Ze względu na opóźnienie w wydaniu decyzji odnawiającej homologację, firma POLKAS musiała z końcem września 2014 roku wstrzymać sprzedaż drukarek Novitus DEON E ze starą homologacją.

Zgodnie z przepisami, zakup urządzenia bez ważnej homologacji oznacza brak możliwości jego zafiskalizowania, a w konsekwencji brak możliwości raportowania obrotu oraz kwot podatku VAT należnego za jego pomocą, na co wskazuje art. 111 ust. 3c ustawy o VAT. Zgodnie z tą ustawą podatnicy mogą używać do raportowania obrotu i kwot podatku należnego tylko takie urządzenia rejestrujące, które nabyli w okresie ważnego potwierdzenia. Nabycie kasy bez ważnej homologacji nie uprawnia więc podatnika do jej zafiskalizowania i używania do ewidencjonowania.

Mając na uwadze dobro swoich Klientów, POLKAS stale dba o to, aby urządzenia, które są dostępne w ofercie firmy, posiadały odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu można mieć pewność, że drukarki, kasy fiskalne, czy też wagi elektroniczne są zawsze urządzeniami nie tylko sprawdzonymi pod kątem funkcjonalności i niezawodności, ale też prawnym oraz przechodzą wzorowo wszelkie kontrole w tym zakresie.

Zamówienia na model DEON E można już składać mailowo na info@polkas.pl, zaś w sprawie szczegółów dotyczących tej drukarki prosimy o kontakt telefoniczny lub przez live-chat z naszymi konsultantami w dziale handlowym dostępny na stronie www.polkas.pl.