Skip to main content

Różnorodność dostępnych na rynku systemów klasy ERP może przyprawić o zawrót głowy. W tej sytuacji trzeba przyłożyć naprawdę duża wagę do wyboru optymalnego rozwiązania dla siebie. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że warto skorzystać z porady najbardziej utytułowanych, czyli złotych partnerów producentów. Jest tu jednak pewien haczyk – do złota wymagana jest wyłączność, a więc chcąc wyrobić sobie opinię należałoby spotkać się z każdym partnerem z osobna i potem przeanalizować, zestawić zebrane informacje.

Na pewno nie będzie to proste, więc o wiele łatwiej jest spotkać się z wysoko wykwalifikowanym, ale jednak niezależnym dostawcą systemów ERP, czyli na przykład z taką firmą jak POLKAS. Nawet my nie potrafimy ogólnie i jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie „który system spośród dostępnych na rynku jest najlepszy?”, ponieważ wszystko zależy od konkretnych potrzeb konkretnej firmy. POLKAS właśnie od tego rozpoczyna rozmowy – od rozpoznania sytuacji i uwarunkowań, z jakimi w danym przedsiębiorstwie będzie musiało zmierzyć się nowo wdrożone oprogramowanie.

Jeżeli nacisk położony jest na rozbudowane kadry i płace, obieg dokumentów i samoobsługę pracowniczą, doradzimy zapewne system enova365, jeżeli potrzebna jest obsługa pełnej produkcji, zarekomendujemy oprogramowanie Comarch ERP XL, dla sieci sklepów doradzimy Comarch ERP Altum, klientom szukającym programu wyposażonego w działające off-line narzędzia dla pracowników mobilnych, w rozbudowany moduł business intelligence oraz od razu mechanizm do archiwizacji danych polecimy Comarch ERP Optimę, natomiast dla wiekowych księgowych, które kiedyś odbyły kurs na programie Matrix pokażemy Sage Symfonię.

To tylko bardzo ogólne dywagacje, jeżeli szukacie Państwo najlepszego programu dla swojego biznesu, napiszcie na erp@polkas.pl lub zadzwońcie pod numer 12 634 05 44. Przyjedziemy, doradzimy, wdrożymy!