Skip to main content

Szybkie reakcje producenta oprogramowania ERP na zmiany w prawie są często jednym z kluczowych argumentów „za” wyborem danego systemu. Dotyczy to przede wszystkim takich obszarów, jak kadry i płace oraz księgowość.

Jednymi z najszybciej reagujących na wszelkie zmiany producentami IT są Comarch i Soneta. Firmy te szczególną wagę przykładają do tego, aby ich programy działały wedle aktualnych przepisów prawa. Ciężko się temu dziwić, skoro i na Comarch ERP Optimie i na enovie365 pracuje bardzo dużo biur rachunkowych.

O ofensywie upgradowej Comarchu pisaliśmy w innych miejscu, tutaj natomiast chcemy zasygnalizować Państwu, że na miesiące wakacyjne Soneta zaplanowała premierę dwóch nowych wersji swojego systemu. Wersja 1907 ukaże się 23 lipca, a główna zmiana jaką przyniesie dotyczyć będzie modułu Kadry i Płace, konkretnie dla pracowników do 26 roku życia wprowadzona zostanie zerowa stawka VAT. W sierpniu, dokładnie 20.08.2019, wydana zostanie wersja 1908 enovy. W niej z kolei obsłużony zostanie mechanizm split payment w odniesieniu do podmiotów korzystających z odwróconego VATu. Dodatkowo uaktualnione zostaną wskaźnik płacowo – kadrowe, możliwe będzie korygowanie e-Sprawozdań, a analityków używających analiz business intelligence ucieszą zapewne nowe dashboardy w BI.

Użytkownicy enovy mogą więc spać spokojnie, ponieważ mimo wakacji w pełni i okresu urlopowego Soneta bacznie obserwuje rynek i dba o to, aby zapewnić swoim klientom możliwość pracy na jak najaktualniejszym systemie.

Celem sprawdzenia czy wymagana jest u Państwa aktualizacja enovy365, Comarch ERP Optimy czy Comarch ERP XLa zapraszamy do kontaktu z nami.