Skip to main content

Firma Microsoft ogłosiła konkurs dla firm, których przedmiotem działalności jest tworzenie własnych aplikacji oraz systemów informatycznych. Konkurs podzielony został na dwie kategorie tematyczne: Windows Phone 7 i Windows Azure. W tej drugiej kategorii wyróżniono aplikację iFaktury24 (której autorem jest dostawca systemów ERP, firma Comarch), kwalifikując ją do pierwszej dziesiątki konkursu.

Program iFaktury24 służy głównie do wystawiania faktur. Jak podkreślają przedstawiciele Comarchu, proste fakturowanie w aplikacji jest całkowicie bezpłatne. Jeżeli wystąpi taka potrzeba, iFaktury24 umożliwiają również prowadzenie magazynu oraz uproszczonej księgowości.

iFaktury24 oferowane są w modelu cloud computing, czyli w tak zwanej chmurze, która pozwala na korzystanie z niego przez dowolną przeglądarkę internetową oraz nie wymaga żadnych inwestycji w sprzęt komputerowy, serwery, licencje czy aktualizacje.

Oprogramowanie IT dostępne w modelu cloud computing cieszy się dużym popytem przede wszystkim wśród małych i średnich firm oraz takich, które dopiero rozpoczynają działalność, ponieważ dzięki niemu nie muszą one ponosić kosztów początkowych, związanych z zakupem drogiego sprzętu oraz oprogramowania.