Skip to main content

Ilość systemów informatycznych dostępnych na polskim rynku jest tak duża, że nikt nawet nie próbuje ich policzyć i skatalogować. Część z nich umożliwia prowadzenie każdego działu firmy (są to tak zwane systemy zintegrowane klasy ERP), a część służy tylko do prowadzenia określonej działalności. Można tutaj wymienić różnego rodzaju programy sprzedażowe, programy magazynowe, programy księgowe czy programy kadrowe.

Dwa ostatnie spośród wyżej wymienionych dotyczą bardzo newralgicznych obszarów, jakimi są księgowość i kadry / płace. Zdecydowanie odradzamy korzystanie w nich z darmowych, oferowanych w internecie programów, ponieważ może to narazić Państwa na szereg przykrych konsekwencji, na przykład z Urzędem Skarbowym. Dzieje się tak dlatego, że nikt nie jest w stanie zapewnić czy programy te są zgodnie choćby z ostatnimi zmianami w przepisach podatkowych oraz z ustawą o VAT.

Kupując program księgowy czy program kadrowy renomowanego producenta, jakim jest np. firma Comarch czy Soneta, za jego cenę otrzymują Państwo nie tylko sam program, ale przede wszystkim gwarancję producenta, że jest on w pełni zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi i ustawodawstwem, a w razie jakichkolwiek zmian prawnych Państwa program zostanie do nich odpowiednio wcześnie dostosowany.

Dodatkowo, po roku użytkowania oprogramowania można przedłużyć jego gwarancję na kolejny rok, zapewniając sobie tym samym spokojną i bezpieczną pracę.

Polecanymi przez nas programami do prowadzenia księgowości oraz do kadr i płac są: Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL, enova oraz Sage Symfonia.