Skip to main content

Tak, to nie przejęzyczenie – branża wdrożeniowa w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw koniec roku widzi już na horyzoncie. W wielu przypadkach pierwszy dzień nowego roku to moment, w którym firmy chcą rozpocząć pracę na nowym systemie w trybie produkcyjnym. Wciąż jednak częstą praktyką jest przypominanie sobie o tym w październiku, listopadzie, lub wręcz w grudniu. Wówczas czasu na przygotowanie i przeprowadzenie wdrożenia często zwyczajnie już nie ma. Dlatego przypominamy – to właśnie teraz jest odpowiedni moment na rozpoczęcie działania! Dlaczego?

Przy podejmowaniu decyzji o wdrożeniu należy pamiętać o tym, że składa się ono z kilku etapów – od prezentacji, przez wybór systemu, analizę przedwdrożeniową, konfigurację, po pracę testową i szkolenia. Zatem dla własnego komfortu pracy należy zarezerwować na wdrożenie większą ilość czasu. Należy też mieć świadomość tego, że wdrożenie, choć prowadzone najczęściej przez zewnętrzną firmę, wymaga nakładu czasu i pracy także po stronie pracowników firmy, w której wdrożenie się odbywa. To także trzeba wziąć pod uwagę podczas planowania pracy w okresie wdrożenia.

Warto także zaplanować pewien margines czasowy, dzięki któremu termin realizacji wdrożenia nie zostanie zagrożony w przypadku niespodziewanych wydarzeń losowych czy nieprzewidzianej nieobecności osób zaangażowanych we ten proces.

Zatem apelujemy o nieodkładanie decyzji o wdrożeniu na ostatnią chwilę. Pozwoli to na spokojne przygotowanie i przejście przez ten proces oraz ograniczenie ryzyka mogącego mieć wpływ na przesunięcie terminu startu produkcyjnego. Wszystkich, którzy stoją przez decyzją o wdrożeniu i tych jeszcze wahających się, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy zapewnią wsparcie od momentu wyboru oprogramowania, przez wdrożenie, szkolenia, po bieżącą pomoc techniczną i przygotowanie indywidualnych rozwiązań programistycznych.