Skip to main content

Firmy prowadzące różnego rodzaju działalność wymagają indywidualnie dopasowanego wsparcia informatycznego. Innej opieki wymaga na przykład sklep spożywczy (w którym awaria musi być usunięta natychmiast), a innej zakład produkcyjny, w którym na każdym etapie musi być możliwość wyliczenia kosztów produkcji oraz zaplanowania kolejnych jej etapów.

Bardzo specyficzną grupą klientów są biura rachunkowe. Podstawowa różnica polega na tym, że z uwagi na specyfikę działalności biura muszą mieć możliwość pracy na wielu bazach danych swoich klientów. W tym celu wszyscy producenci oprogramowania oferują osobną linię programów w wersji BR (skrót od biura rachunkowego). Są to licencje nieco droższe od standardowych, a do ich zakupu konieczne jest przedłożenie wpisu do ewidencji poświadczającego fakt prowadzenia działalności księgowej.

Z punktu widzenia biura najwygodniej jest, jeżeli klient używa takiego samego oprogramowania, ponieważ wówczas w bardzo szybki i łatwy sposób można przenosić dane do programu księgowego. Celem maksymalnego usprawnienia sobie pracy coraz więcej biur decyduje się na zakup kilku programów. Szukają więc partnera, który jest w stanie zapewnić obsługę i wsparcie różnego rodzaju oprogramowania, a nie systemów jednego tylko producenta.

Jesteśmy firmą, która jest w stanie zapewnić biurom rachunkowym kompleksowe wsparcie, ponieważ jesteśmy autoryzowanym partnerem trzech wiodących na naszym rynku producentów IT: Comarch (producent systemów Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL), Soneta (enova) i Sage (Symfonia i Forte).

Znacznym atutem naszej oferty są różnego rodzaju rozwiązania dedykowane dla biur księgowych, rozwijające standardową funkcjonalność oprogramowania. Co ważne, PolKas zapewnia swoim klientom również usługi polegające na integracji oprogramowania funkcjonującego w biurach z programami używanymi przez klientów biur. Jest to bardzo duży atut naszej oferty, gdyż nie każdy klient będzie skłonny do wymiany systemu informatycznego celem dostosowania się do wymogów biura rachunkowego. Integracja zapewni pełną wymianę informacji między programami, nawet autorstwa różnych producentów.

Szerzej na temat przykładowych, zrealizowanych już integracji piszemy w zakładce Integracja systemów IT.

Tego typu rozwiązania zawsze powstają w odpowiedzi na indywidualne zapotrzebowanie naszych klientów, celem ustalenia szczegółów zachęcamy do kontaktu.