Skip to main content

Paragon za usługę medyczną czyli kasa fiskalna w gabinecie lekarskim.

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 roku wprowadziło obowiązek stosowania urządzeń fiskalnych przez lekarzy niezależnie odobrotu.

Reasumując w roku 2015 ponad sto podmiotów gospodarczych rozpocznie ewidencjonowanie obrotów za pomocą kasy fiskalnej. Nie wiadomo jednak jaki procent ogółu stanowić będą lekarze. Czy za usługę prywatną otrzymamy paragon? W praktyce powinno to wyglądać następująco: każda osoba fizyczna która nie prowadzi działalności gospodarczej oraz rolnicy ryczałtowi powinni po skorzystaniu z prywatnych usług medycznych otrzymać potwierdzenie w postaci paragonu. W przypadku lekarzy obowiązek ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy powstaje tylko przy leczeniu prywatnym. W leczeniu na NFZ to Fundusz jest podmiotem płacącym podatki. Dla przypomnienia: w 2011 roku lekarze zostali włączeni do grupy podatników zobowiązanych do ewidencji obrotów przy pomocy kasy fiskalnej ( rozporządzenie od 1 maja 2011 roku). Obowiązek ten objął zarówno lekarzy stomatologów, weterynarzy jak i terapeutów. Wielu lekarzy mimo tego nadal korzystało ze zwolnienia podmiotowego. W 2013 roku w przypadku zmniejszenia o połowę limitu obrotów obowiązek ten będzie dotyczył wielu podatników.

Zakup kasy to dopiero początek..

Wydatek związany z zakupem kasy fiskalnej to stosunkowo najmniejszy problem, zwłaszcza że podatnik przy zakupie pierwszego urządzenia ma możliwość uzyskania dofinansowania ( 90% wartości urządzenia nie więcej niż 700 netto od zakupu netto kasy). Klient dokonujący zakupu jest zobowiązany do wielu czynności związanych z ewidencjonowaniem sprzedaży m.in. do przechowywania kopii dokumentów kasowych, dokumentacji o przebiegu eksploatacji urządzenia. Podatnik musi liczyć się też z tym że w razie konieczności, na żądanie właściwych organów ma obowiązek udostępnić kasę do kontroli jej stanu. Dlatego tak ważny jest zarówno wybór odpowiedniego urządzenia jak i w perspektywie serwis, który w każdej chwili służy doradztwem i pomocą w tym zakresie.

Pomożemy Ci w zakupie urządzenia…

 

Kasa fiskalna Novitus NANO EKasa fiskalna Novitus NANO E

 

Kasa fiskalna Elzab MINI E Kasa fiskalna Elzab MINI E

 

Kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJKasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ

 

Kasa fiskalna Novitus MAŁA PLUS EKasa fiskalna Novitus MAŁA PLUS E

 

Firma PolKas poza bogatą ofertą urządzeń fiskalnych oferuje Państwu również opiekę serwisową a wieloletnie doświadczenie pozwala nam wesprzeć Państwa placówkę na każdym etapie jej rozwoju.

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji zadzwoń pod nr tel.: 12 634 05 44  lub napisz info@polkas.pl