Skip to main content

Producent systemu Comarch ERP XL przewidział kilka mechanizmów ułatwiających na wyszukiwanie kartotek towarowych przy pracy w modułach Sprzedaż/Zamówienia/Produkcja.

Najczęściej używanym z nich jest tzw. lokator, który działa na zakładkach Wszystkie wg kodu i Wszystkie wg nazwy. Zasada jego działania opiera się na wprowadzaniu pierwszych znaków kodu towaru odpowiednio dla zakładki wg kodu i nazwy towaru dla zakładki wg nazwy. System automatycznie odnajduje towary zgodne z wprowadzonymi znakami.

Jak sprawnie wyszukiwać towary w Comarch ERP XL1

Kolejnym mechanizmem jest mechanizm szybkiego filtra, gdzie po słowie filtr wpisujemy dowolny ciąg znaków które chcemy znaleźć na wyświetlonej liście towarów. Po wpisaniu właściwego ciągu znaków musimy kliknąć w ikonkę lejka/przekreślonego lejka w celu wywołania filtra.

Ostatnim tu opisanym a jednocześnie najbardziej złożonym sposobem wyszukiwania kartotek jest mechanizm ukryty w zakładce Znajdź. Mamy tam możliwość wyszukiwania po wielu różnych polach zapisanych w kartotekach towarowych, m.in. kodach, EAN, nazwie, symbolu, jednostkach, dostawcy, klasyfikacji statystycznej, atrybutach itp.

Jak sprawnie wyszukiwać towary w Comarch ERP XL2

Wystarczy w wybrane pola wprowadzić oczekiwane wartości i na końcu kliknąć ikonkę lejka/przekreślonego lejka.