Skip to main content

Zastanawiasz się jak pozyskać środki pod inwestycje w zintegrowany system informatyczny klasy ERP?? Warunki, procedury, zasady……nie wiesz od czego zacząć??

Nasza propozycja skierowana jest do przedsiębiorców, którzy planują wykorzystanie nowych technologii informatycznych w swoim biznesie. Dofinansowaniem mogą zostać objęte projekty dotyczące wdrożenia lub rozbudowy istniejącego oprogramowania informatycznego.

Główne metody finansowania inwestycji informatycznych są następujące:

1. dotacje UE w ramach działania 8.2. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Wspieranie wdrażania biznesu elektronicznego typu B2B”,
2. leasing operacyjny IT,
3. kredyt technologiczny.

Przedmiotem wsparcia inwestycji ze środków UE w ramach działania 8.2 POIG będą wszelkie przedsięwzięcia o charakterze zarówno informatycznym jak i organizacyjnym, które prowadzą do realizacji procesów biznesowych w formie elektronicznej, obejmujących trzy lub więcej przedsiębiorstw. Wsparcie w ramach dotacji unijnej może być przeznaczone na następujące cele:

  • zakupy inwestycyjne (sprzęt komputerowy, oprogramowanie – licencje systemu ERP),
  • usługi doradcze,
  • szkolenia.

Leasing jest atrakcyjnym narzędziem finansowania projektów IT szczególnie dla tych firm, które stawiają w swojej działalności na innowacje oraz wdrażanie nowoczesnych systemów ERP. Leasingiem można sfinansować zakup sprzętu komputerowego, sieciowego, oprogramowania biznesowego oraz innych rozwiązań technologicznych. Współpracujemy z czołowymi firmami leasigowymi na rynku polskim: GRENKELEASING oraz Europejskim Funduszem Leasingowym. Wyspecjalizowane firmy leasingowe gwarantują:

  • szybkość decyzji leasingodawcy,
  • minimum formalności
  • możliwość rozłożenia płatności w czasie
  • profesjonalną pomoc specjalistów firm leasingowych

Kredytem technologicznym mogą zastać sfinansowane inwestycje w system ERP. Instytucją koordynującą udzielenie kredytów jest Bank Gospodarstwa Krajowego. O pozytywne rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie z BGK może ubiegać się każdy przedsiębiorca za pośrednictwem banku komercyjnego. Pozytywne rozpatrzenie wniosku pozwala na udzielenie kredytu technologicznego przez bank komercyjny. Kredyt technologiczny może otrzymać mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo.

Nasi specjaliści udzielą Ci wsparcia i pomogą w doborze najlepszej metody finansowania projektu informatycznego odpowiadającego Twoim możliwością. Skontaktuj się z nami.