Skip to main content

Oprogramowanie enova jest pierwszym systemem klasy ERP w Polsce, który jest dostępny w formie stacjonarnej, jak i przez przeglądarkę internetową.

Rozwiązanie to jest dostępne zarówno w chmurze prywatnej, jak i publicznej (model abonamentowy). To odpowiedź na rosnącą popularność zarówno pracy zdalnej, jak i mobilnej.

enova w chmurze publicznej – to usługa SaaS (ang. Software as a Serviceoprogramowanie jako usługa), dostępna na chmurowym serwerze Microsoft na elastycznej platformie Windows Azure. enova365 w chmurze publicznej umożliwia zdalne korzystanie z oprogramowania i zapewnia wygodny do niego dostęp. Warunkiem jest wykupienie miesięcznego abonamentu, a usługa jest dostosowana do rzeczywistych wymagań firmy. Warto pamiętać, że enova365 w chmurze publicznej nie wymaga instalacji infrastruktury informatycznej w firmie.

enova w chmurze prywatnej – wersja oprogramowania jest dostępna przez przeglądarkę i występuje w modelu licencyjnym (licencja na wybrane moduły oraz określoną liczbę stanowisk). Użytkownik takiego rozwiązania ma możliwość korzystania z jego funkcjonalności zarówno w wersji „okienkowej”, jak i z wersji dostępnej przez przeglądarkę. Umożliwia to pracę stacjonarną w biurze oraz pracę mobilną.
enova w chmurze prywatnej, to łączone rozwiązanie, w którym obsługa księgowa, kadrowo – płacowa oraz procesy logistyczne, realizowane są za pomocą enova. Sklepy i pracownicy mobilni mogą pracować na module enova365 Handel Start. Oba rozwiązania to  jedna baza danych a ich współpraca odbywa się on-line.

enova w chmurze czy na dysku – co wybrać?

Rozwiązanie w chmurze obliczeniowej umożliwia przetwarzanie danych za pomocą internetu i zapewnia pełny dostęp do wszystkich informacji przez sieć. Obecnie to nowoczesny sposób prowadzenia i zarządzania biznesem. Z korzyści takiego modelu należy wymienić przede wszystkim:

  • możliwość równoczesnej pracy z wielu miejsc,
  • zredukowanie kosztów informatycznych o 10, a nawet 20%,
  • normalizację przetwarzania wszystkich danych,
  • skalowalność systemu i jego wydajność,
  • szerokie możliwości dotarcia do nowych Klientów,
  • wysoki poziom bezpieczeństwa danych i dostępność danych w każdej chwili.

Wykorzystanie rozwiązań cloud computing w biznesie zapewnia każdej firmie przewagę konkurencyjną na rynku i doskonale sprawdza się w firmie, która poszukuje zintegrowanego systemu, dopasowanego do swoich potrzeb. enova365 jest dedykowana tym przedsiębiorstwom, które mają strukturę rozproszoną i pracowników, pracujących poza siedzibą firmy.  

Firma Soneta sukcesywnie udostępnia kolejne moduły w modelu enova365. Producent deklaruje, że cała oferta rozwiązania enova będzie uruchomiona w chmurze już w 2014 roku.