Skip to main content

Oprogramowanie handlowe Comarch e-sklep uzyskało certyfikat jakości Trusted Shops. Przyznawany jest on tym platformom e-commerce, które przejdą pozytywnie audyt ujmujący ponad 70 kryteriów jakości, bazując na polskich i europejskich regulacjach.

Zaufanie podczas zakupów w wirtualnym sklepie to jeden z głównych czynników wpływających na decyzję o finalizacji transakcji. Klienci, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z usług konkretnego sklepu internetowego, mogą mieć obawy co do bezpieczeństwa takich transakcji. Wątpliwości, które mogą się wydawać na pierwszy rzut oka nawet irracjonalne, zamiast bagatelizowane, powinny zostać wyprzedzone przez podjęcie odpowiednich działań, zmierzających do wypracowania pozycji rzetelnego i godnego zaufania partnera.

Powyższe słowa potwierdzone zostały badaniami, z kórych wynika, że 65% klientów kupujących w Europie zwraca uwagę na wiarygodność sprzedawcy potwierdzoną ważnym certyfikatem. Badania z 2012 roku, przeprowadzone przez EVZ na próbie blisko 750 respondentów. wskazują, że sklepy ze Znakiem Jakości Trusted Shops zwiększają ilość swoich konwersji średnio o ponad 23%. Z kolei ankieta przeprowadzona na poróbie 302 podmiotów wykazała, że przystąpienie do Trusted Shops zwiększyło sprzedaż średnio o 7,5%.

Comarch ERP e-sklep jako platforma do prowadzenia internetowej sprzedaży, występuje zarówno w tzw. wersji “pudełkowkowej”, umożliwiającej instalację na własnym serwerze lub jako usługa SAaS, która poza urządzeniem z dostępem do Internetu nie wymaga od sprzedawcy żadnej dodatkowej infrastruktury IT. O przyznaniu najbardziej liczącego się znaku wiarygodności zadecydowały m.in. elementy jego funkcjonalności, pozwalające klientowi końcowemu nie tylko porównywać ceny w sieci, ale też kompleksowo zabezpieczyć jego transakcję.

Przyznany oprogramowaniu e-sklep marki Comarch Trusted Shops Certificate potwierdza również odpowiednie przygotowanie platformy e-commerce do wejścia w życie nowej ustawy o prawach konsumenta oraz wysokie bezpieczeństwo zawieranych transakcji.