Skip to main content

System do zarzadzania firmą staje się narzędziem niezbędnym nawet w małych przedsiębiorstwach. Ale system to jedno – drugą kwestią jest sprzęt, na którym go trzeba zainstalować.

Każdy program ma swoje określone wymagania sprzętowe. Oczywiście zależą one od ilości modułów, stanowisk, danych przechowywanych w systemie etc. W mniejszych firmach rolę serwera może pełnić mocny komputer. W dużych niezbędna będzie odpowiednio wyposażona serwerownia, a dla każdego użytkownika systemu komputer lub laptop, a nierzadko także tablet czy smartfon. Urządzenia muszą być podłączone do sieci, odpowiednio zabezpieczonej, umożliwiającej np. zdalny dostęp i pracę na urządzeniach mobilnych. Stałe IP, MS SQL, system operacyjny, dziesiątki dodatkowych urządzeń, dyski SSD, połączenia VPN, konfiguracja IIS i tak dalej, i tak dalej… Takie przykłady można mnożyć, bowiem przygotowanie struktury IT w firmie nie jest wcale proste.

Zatem po jakie rozwiązania sięgnąć? Czy warto kupić komputery w markecie? Czy router od dostawcy Internetu wystarczy? Czy trzeba inwestować w nowy komputer? To tylko kilka z pytań, z którymi spotykamy się niemal każdego dnia.

W POLKAS oprócz tego, że dobieramy optymalne rozwiązania dla każdej firmy w zakresie systemów ERP, pomagamy także stworzyć odpowiednią strukturę IT. Dostarczamy sprzęt komputerowy (nowy i poleasingowy), maszyny serwerowe, urządzenia peryferyjne – dostosowane do potrzeb, pozwalające na rozwój, uwzględniające indywidualne preferencje i specyficzne wymagania. Doradzamy (profesjonalnie, nie jak większość doradców w marketach), instalujemy, konfigurujemy, instruujemy, rozbudowujemy, diagnozujemy problemy i pomagamy – POLKAS stawia bowiem na kompleksowe wsparcie IT. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!