Skip to main content

Cloud Computing (rozwiązania w chmurze)- to model biznesowy, którego główną zaletą jest dostarczanie usług i rozwiązań IT przez Internet. Jest to ostatnio najpopularniejsza forma outsourcingu informatycznego a jej główną zaletą jest to, że nie ma konieczności zakupu własnej infrastruktury i oprogramowania. Przetwarzanie danych w chmurze umożliwia wynajęcie tych wszystkich zasobów i udostępnienie ich końcowym użytkownikom. Dzięki chmurze każdy użytkownik może korzystać zarówno z poczty e- mail, wszystkich serwisów społecznościowych, wystawiać dokumenty sprzedaży, prowadzić rozliczenia z kontrahentami, robić kopie zapasowe oraz sprzedawać swoje produkty z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Oferta rozwiązań w chmurze dedykowane jest nie tylko dużym firmom. Z rozwiązania tego mogą skorzystać zarówno średnie, małe przedsiębiorstwa jak i działalności jednoosobowe.
Rewolucyjna idea i znaczące korzyści…

Główną zaletą rozwiązań w chmurze jest jej elastyczność oraz bezpieczeństwo. To profesjonalny zestaw narzędzi informatycznych, umożliwiający zwiększenie efektywności pracy przy znacznym ograniczeniu kosztów. Przetwarzanie danych w chmurze to również podniesienie bezpieczeństwa danych, pełna dostępność, niezależnie od miejsca w którym przebywa użytkownik. Wystarczy dostęp do sieci i komputera. Dostawca tego rozwiązania zapewnia pełne wsparcie wszystkim  użytkownikom systemu, szybkie wdrożenie i elastyczność w dostosowaniu do rosnącej liczby korzystających z rozwiązania. Zaletą rozwiązań w chmurze jest dostęp do wszystkich aplikacji online za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej. Z najczęstszych zastosowań rozwiązań w chmurze wymienić należy: hosting stron www, usługi zabezpieczenia danych- kopie zapasowe  (backup), CRM, usługi e-commerce,  prowadzenie księgowości, rozliczeń z kontrahentami i wiele innych.

W rozumieniu chmury obliczeniowej- usługa to zarówno możliwość tworzenia, edycji i udostępniania wszystkich aplikacji. Nie musimy posiadać licencji na oprogramowanie, to dostawca usług w chmurze zapewnia nam możliwość korzystania z wybranych funkcjonalności. Opłaty za korzystanie z wybranych usług chmury obliczeniowej pobierane są w formie abonamentu.

W ofercie firmy Comarch dostęnych jest wiele rozwiązań w modelu Software as a Service (cloud computing). Wśród produktów dostęnych w chmurze jest oprogramowanie finansowo-księgowe oraz systemy ERP. Za pomocą programu iFaktury możemy sprawnie wystawiać dokumenty sprzedaży, prowadzić uproszczoną księgowość oraz obsługiwać magazyn.

Z dostępnych rozwiązań w chmurze na uwagę zasługują te, które wspierają proces sprzedaży. Gotowym narzędziem do budowania i jednocześnie promocji właśnego sklepu internetowego jest  Comarch iSklep24 oraz  iMail24. Rozwiązania w chmurze to również bezpieczeństwo klientów. Do zabezpieczenia danych firma Comarch udostępniła gotowe narzędzie iBard24- usługę, która samodzielnie wykonuje kopie zapasowe, szyfruje i przechowuje dane w bezpiecznym centrum danych. W przypadku jakiejkolwiek awarii,  wszystkie dane można w sposób szybki odzyskać przy pomocy innego, dowolnego komputera. Usługi księgowe oraz kadrowo-płacowe można wykonywać przy pomocy rozwiązania iKsięgowość24.pl.

Klienci decydując się na rozwiązanie w chmurze, wybierają korzyści w postaci prostego i wygodnego środowiska a popularność rowiązań cloud computing z roku na rok jest coraz większa.