Skip to main content

beacon-215x300To nowa jakość w świecie Internetu, systemów informatycznych, biznesu. Internet Rzeczy to przede wszystkim dane, informacje, które możemy uzyskać z urządzeń działających z wykorzystaniem  Internetu oraz w konsekwencji zwiększenie efektywności prowadzonej działalności biznesowej, dzięki ich wykorzystaniu. Możliwości te są coraz większe. Błyskawicznie rośnie ilość urządzeń podłączonych do sieci i usług internetowych. Należy do nich Comarch Beacon.

Analizowanie danych, budowanie strategii i taktyki przedsiębiorstwa, do niedawna odbywało się w zaawansowanych systemach Business Intelligence. Głównie w oparciu o dane z tradycyjnych źródeł, jakimi była i nadal są systemy ERP, systemy lojalnościowe i inne.

Beacon daje możliwość analiz bardzo trudno do tej pory osiągalnych. To niewielkie urządzenie, które wysyłając sygnał radiowy komunikuje się ze smartfonami za pomocą Bluetooth. Może komunikować się z Państwa Klientami znajdującymi się w pobliżu, wyświetlając opracowany przez Państwa przekaz; skierowanie do konkretnego miejsca, personalizowany produkt, rabat, oferta specjalna czy inny.

Dzięki informacjom z beacon, łatwe do uzyskania są różnorodne informacje dotyczące Klientów i Ich potrzeb. Na podstawie czasu, jaki Klient spędza w sklepie, trasie, po jakiej się porusza, które półki czy stoiska przyciągają jego uwagę, zyskujemy możliwość przygotowania dla niego wręcz indywidualnej oferty zwiększając szansę sprzedaży. Kolejna korzyść to organizacja aranżacja przestrzenna sklepu, gdzie w obszarach najczęściej odwiedzanych przez Klientów lokować będziemy dostosowane do Ich preferencji produkty.

Możliwości i korzyści jest znacznie więcej. Zapraszamy do POLKAS, chętnie podzielimy się naszą wiedzą, a także pomożemy Państwu w  przełożeniu możliwości tego i innych urządzeń związanych z Internetem, na wzrost przewagi konkurencyjnej Państwa firmy.