Skip to main content

Epidemia koronawirusa sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na pracę zdalną lub funkcjonowanie wyłącznie on-line. Żeby działanie takie było w pełni bezpieczne, konieczne jest podjęcie odpowiednich kroków zapobiegających niechcianym wydarzeniom, takim jak np. przypadkowe zainstalowanie sobie złośliwego oprogramowania.

W przypadku oprogramowania antywirusowego dla firmy warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Samo skanowanie systemu pod kątem zainfekowanych plików to za mało. Coraz więcej osób korzysta z systemów ERP czy dostępu do danych firmowych za pośrednictwem smartfonów – one także powinny taką ochronę antywirusową posiadać! Firmy skarżą się także również na ataki szyfrujące dane firmowe – tu niezbędna jest dodatkowa ochrona przed ransomware. Ważne jest także zabezpieczenie przeglądarki czy poczty elektronicznej. Dlatego warto sięgnąć po rozszerzone funkcjonalności, by dane firmy były jak najlepiej zabezpieczone – ich utrata bowiem wiąże się ze znacznie większymi kosztami, niż zakup dobrego, odpowiadającego na wszystkie potrzeby systemu antywirusowego.

A ponieważ POLKAS działa kompleksowo, zapewniamy również doradztwo i dystrybucję rozwiązań związanych z bezpieczeństwem – w tym właśnie systemów antywirusowych – zarówno dla mniejszych jak i dużych firm. Zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistami!