Skip to main content

 

 

 

Często klienci zadają nam  pytanie jakimi funkcjami różnią się te wagi i na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze urządzenia?

  • Wagi proste- to wagi które służą jedynie do ważenia towaru i nie posiadają dodatkowych funkcji kalkulacyjnych. Niektóre modele tych wago posiadają złącze umożliwiające komunikację z kasą fiskalną.
  • Wagi kalkulacyjne- to wagi które oprócz określenia masy produktu dodatkowo obliczają cenę ważonego towaru. Bardzo często modele te posiadają tzw. klawisze bezpośrednie pod którymi istnieje możliwość zaprogramowania ceny towaru. Po przyciśnięciu odpowiedniego klawisza waga sama wyświetli należność.
  • Wagi etykietujące- to wagi które służą do ważenia a dodatkowo mają funkcję oznaczania ważonych produktów etykietami ( możliwość wydruku wagi, ceny oraz kodu kreskowego). Urządzenia te współpracują z oprogramowaniem sprzedaży oraz programem do projektowania etykiet i doskonale sprawdzają się na stoiskach mięsnych, warzywniczych w większych sklepach, delikatesach i hipermarketach.