Skip to main content

Zapadła decyzja. Potrzebuję systemu do obsługi mojej firmy, „zeszyt” osiągnął limit swoich możliwości – www.google.pl i co dalej?

 

Najczęściej posługujemy się prostymi frazami, które łączą ogólnie pojęte oprogramowanie z zastosowaniem w naszej firmie. Na początku pojawia się zbitka „program do fakturowania opinie”, w końcu faktury dla kontrahenta i płatności według nich realizowane to podstawa działalności firmy, a kto lepiej jak użytkownicy przekaże poprzez fora informacje, który program sprawdza się najlepiej.

 

Autor tekstu nie twierdzi, że to nieprawda, opinie i uwagi osób korzystających na co dzień z rozwiązań IT są niezwykle cenne, trzeba jednak przepuścić wszystkie wpisy przez drobne sito, żeby oddzielić te wartościowe od sponsorowanych postów i wiader pomyj wylewanych przez walczących ze sobą konkurentów. To kwestia marnowanego czasu i możliwej frustracji, gdyż bezsensownego słowotoku w internecie jest aż nadto.

 

Przy okazji można poruszyć temat pomyłek w czasie wyszukiwania. Przykładowo, rozczarujemy się, gdy szukając programu fakturowego wpiszemy „system faktoringowy” lub asystent wyszukiwania poprawi nam w ten sposób wpisywane wyrażenie. Trafimy bowiem do stron opisujących oprogramowanie i procedury odnoszące się do wykupu nieprzeterminowanych faktur dla kontrahentów klienta. Nijak nie ma się to do naszych potrzeb.

 

Teoretycznie najlepszym sposobem na zwiększenie skuteczności jest precyzowanie fraz za pomocą zwrotów fachowych. Czy aby na pewno? Po raz kolejny posłużę się przykładami:

 

ad1.

 

Prowadzę spedycję, znajomy pracuje w ERP Optima i chwali sobie system, więc wpisuję w wyszukiwarkę „optima spedycja opinie” i otrzymuję masę informacji  o firmie spedycyjnej o nazwie zbieżnej z oprogramowaniem, którego szukam. Docelowych treści – brak.

 

ad2.

 

Szukam oprogramowania do planowania materiałowego produkcji. Wiem, że chodzi mi o system mrp (material requirements planning), więc wpisuję frazę i dostaję… no właśnie kilka reklam i wywody encyklopedyczne. A gdzie treść? W odmętach, których przeanalizowanie zabierze mi czas, który mógłbym poświęcić na zarabianie pieniędzy.

 

Co więc zrobić?

 

Moja propozycja jest prosta. Nie szukajmy programu, znajdźmy Autoryzowanego Partnera. Specjaliści w POLKAS nie tylko wyjaśnią różnicę między platformami i pomogą dobrać system, który najlepiej odwzoruje potrzeby, będą do dyspozycji na każdym etapie, od wyboru oferty, przez przygotowanie do wdrożenia, po jego ostateczny finał. Zapraszamy na www.polkas.pl, gdzie zamieściliśmy ogrom informacji o systemach i ich wersje demonstracyjne oraz do kontaktu z Działem Handlowym ERP, gdzie czekają na Państwa precyzyjne informacje.