Skip to main content

Ministerstwo Finansów, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, opublikowało w dniu 25.05.2012 roku projekt zmiany ustawy o podatku od towarów i usług oraz zmiany niektórych innych ustaw. Zmiany te będą w znaczący sposób zmieniać rozliczenia podatników z Urzędami Skarbowymi. W trosce o wysoką jakość obsługi naszych Klientów proponujemy tylko sprawdzone systemy informatyczne klasy ERP, dostosowywane do zmian prawnych zaraz po opublikowaniu przepisów wykonawczych do ustawy.

Projekt ustawy wprowadza znaczące zmiany, które obejmują:

  • nową definicje momentu powstania obowiązku podatkowego
  • zmianę definicji podstawy opodatkowania
  • zrównanie faktur elektronicznych z papierowymi
  • wprowadzenie faktury uproszczonej do kwoty 450 zł lub równowartości 100 euro, która nie będzie musiała zawierać części elementów, które dziś wymaga od przedsiębiorców ustawodawca

Pełna treść projektu ustawy dostępna jest na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Zmiany proponowane w projekcie ustawy Ministerstwa Finansów są rewolucyjne. Będą wymagały zarówno przystosowania systemów ERP do nowych zasad rozliczania VAT, jak i przygotowania po stronie firm – podatników. W celu zapewnienia terminowego dostosowania Państwa firmy do nowych zasad rozliczania VAT warto sprawdzić czy posiadają Państwo aktualną wersję oprogramowania.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy udziela Państwu szczegółowych informacji na temat warunków gwarancji licencji systemów informatycznych następujących producentów: Comarch (CDN Optima, CDN XL, CDN Altum, CDN Klasyka), Sage (Symfonia, Forte), Soneta (enova).