Skip to main content

lewiatan małopolska - największy sklep w Małopolsce20 sierpnia bieżącego roku w Modlnicy pod Krakowem miało miejsce otwarcie największego pod względem powierzchni handlowej marketu sieci Lewiatan w Małopolsce. Firma POLKAS w ramach tej inwestycji zrealizowała m.in. infrastrukturę sieciową, system alarmowy, CCTV oraz w pełni wyposażyła w sprzęt i oprogramowanie stanowiska kasowe i stoiska z produktami krojonymi.

Najnowszy sklep wielkopowierzchniowy sieci Lewiatan zaprojektowany został z uwzględnieniem standardów znanych z podobnych obiektów w Europie Zachodniej. Klienci zyskali tym samym dostęp do możliwie najszerszej oferty sieci, przy znacznie wyższym komforcie robienia zakupów, jaki gwarantuje większa przestrzeń. Szeroki rozkład produktów umożliwia klientom łatwiejsze robienie zakupów, jak i szybkie zapoznanie się z asortymentem alternatywnym. Dzięki bardzo czułym skanerom sprawdzarek marki Elzab z głosowym odczytem cen, również osoby słabowidzące nie będą miały wątpliwości co do towaru, który chcą kupić.

Lewiatan Małopolska Modlnica - wyposażenie stoiska mięsnego

Ze względu na coraz większy udział w sprzedaży produktów krojonych, dla utrzymania płynnej obsługi klientów zainstalowano aż 8 stanowisk z elektronicznymi wagami etykietującymi DIGI 5100 EV. Oprócz nich, sprzedający za ladą mają do dyspozycji 5 krajalnic do sera i wędlin Ma-Ga 612 oraz flagowy produkt marki BIZERBA – automatyczną krajalnicę VS 12 D, która pozwala na przygotowywanie porcji wedle ściśle zadanych parametrów krojenia (uwzględniając m.in. ilość, grubość, sposób ułożenia plastrów). Indywidualne podejście do obsługi każdego klienta zapewnia również maszyna do przetwarzania mięsa Ma-Ga TC22 o wydajności mielenia do 200 kg mięsa na godzinę oraz wielofunkcyjna kotleciarka (steker) marki Ma-Ga – model KM27.

Płynność w obsłudze klientów gwarantuje 5 stanowisk kasowych, które wyposażono m.in. komputery z ekranami dotykowymi oraz połączone z nimi drukarki fiskalne Novitus HD e. Sercem systemu jest specjalnie skonfigurowane oprogramowanie PC-Market, które po podpięciu do centrali sieci handlowej za pomocą modułu Konsoli Kupca umożliwia centralne zarządzanie każdym ze sklepów w sici oraz zapewnia honorowanie kart klientów programu lojalnościowego Lewiatan Małopolska. System sprzedażowy z kolei zintegrowany został z oprogramowaniem do zarządzania przedsiębiorstwem Comarch ERP Optima. Dzięki temu zautomatyzowano większość procesów ewidencyjnych i zoptymalizowano wykorzystanie zaplecza księgowego.

Magistralę sieci strukturalnej nowego sklepu Lewiatan oparto na sprzęcie o wysokich parametrach użytkowych, zapewniając tym samym lokalnie prędkość przesyłu danych na poziomie 1 Gb/s. Dzięki stałej współpracy firmy POLKAS z producentami systemów alarmowych oraz oraz posiadaniu wszelkich potrzebnych certyfikatów do instalacji systemów bezpieczeństwa, możliwe było również wyposażenie sklepu w system alarmowy marki SATEL oraz telewizję przemysłową. W całym sklepie zainstalowano także system nagłośnienia, który umila klientom codzienne zakupy.

Lewiatan Małopolska - sprawna obsługa kasowa