Skip to main content

Dbając o ciągłe podnoszenie jakości swoich usług firma Comarch wprowadziła na rynek nowy moduł systemu klasy ERP Comarch CDN XLBI Start.

Funkcjonujące już wcześniej w ramach systemu CDN XL narzędzie Business Intelligence jest o wiele bardziej rozbudowane od BI Start, ale po pierwsze jest zdecydowanie droższe, a po drugie wymaga zakupu licencji SQL oraz – bardzo często – dodatkowej infrastruktury informatycznej. To w wielu przypadkach powstrzymuje podjęcie decyzji o wdrożeniu rozwiązań z rodziny Business Intelligence.

Pamiętając o tym, jak przydatnym, szczególnie dla kadry kierowniczej, narzędziem jest BI, producent systemu CDN XL, firma Comarch, stworzyła nowy moduł – BI Start, który dedykowany jest przede wszystkim firmom, dla których zakup i wdrożenie standardowego rozwiązania Business Intelligence było zbyt dużym wyzwaniem, przede wszystkim ze względów ekonomicznych.

BI Start jest rozwiązaniem tańszym (dostęp do raportów i analiz dla dwóch użytkowników kosztuje 7 000 zł netto, podczas gdy ceny licencji standardowego BI mogą osiągnąć kwoty rzędu 35 000 zł netto), dodatkowo BI Start nie wymaga zakupu ani licencji SQL, ani nie wiąże się z koniecznością inwestycji w sprzęt informatyczny.

Użytkownik Comarch CDN XL BI Start otrzymuje do dyspozycji 8 wzorcowych raportów, a stosując różne ich kombinacje może stworzyć ponad 40 raportów standardowych. Oprócz tego na bazie gotowych raportów może sam tworzyć własne analizy.

Różnica między BI, a BI Start jest też taka, że w wersji Start raporty tworzone są na podstawie informacji zawartych w pamięci komputera – w standardowym BI raporty generowane są w oparciu o dane zgromadzone w kostkach analitycznych OLAP.

Nasi konsultanci odpowiedzą na Państwa pytania dotyczące systemów Comarch CDN XL, Business Intelligence, a także przedstawią autorskie rozwiązanie firmy PolKas – hurtownię danych PolKas Business Intelligence.